Išlaukėm – Lietuvos plaukikai vėl varžosi. Tiesa, kol kas tik tarpusavyje, tačiau varžybų išsiilgusiems sportininkams – tai puiki proga pasitikrinti savo jėgas ir įvertinti dabartinę savo formą.
Pirmąją LPF Sprinto taurės varžybų dieną į Vilniaus Fabijoniškių 25 metrų ilgio baseiną šoko šalies plaukimo rinktinės nariai, būsimi olimpiečiai, kandidatai į olimpinę rinktinę ir kiti plaukikai.
Tarp daugiau nei 260 dalyvių čia buvo galima pamatyti ir Lietuvos neįgaliųjų plaukimo čempionės Gabrielės Čepavičiūtės ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių plaukimo čempiono Edgaro Matako startus.
Edgaras Matakas. © Aleksandr Leonov.
Fizinę judėjimo negalią (S6 klasė) turinti Gabrielė kartu dalyvavo 100 m plaukimo nugara (1.39,04) ir 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyse (47,50). O regėjimo negalią turintis Edgaras savo jėgas pasitikrino vyrų 50 m peteliške (32,20) ir 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi (27,43) rungtyse. S11 klasėje besivaržantis pasaulio čempionas atkakliai ruošiasi svarbiausiam kitų metų startui – Tokijo paralimpinėms žaidynėms.
Vietą Tokijo olimpinėse žaidynėse jau užsitikrinęs Danas Rapšys antradienį varžėsi vyrų 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje. Geriausias praėjusių metų Lietuvos sportininkas savo rezultatu (1 min. 42,13 sek.) ir užimta pirmąja vieta liko patenkintas ir pripažino, kad nekantravo, kada vėl galės dalyvauti varžybose.
„Taip seniai plaukėm, visi buvom pasiilgę varžybų. Rezultatai irgi nėra blogi. Galėjome pasižiūrėti šiandien, kaip jaučiamės. Dirbam link to“, – po finišo kalbėjo Danas.
Karantino laikotarpis tapo iššūkiu visai plaukimo bendruomenei. D. Rapšys, kaip ir kiti šalies plaukikai, turėjo prisitaikyti ir iš naujo dėliotis ateities planus.
„Buvo tokia nežinia – nei kas bus, nei ko galima tikėtis. Buvo neaišku, kur čia reiks plaukti, ar neplaukti, kokios varžybos bus. Bet stengėmės treniruočių metu padaryti tą dieną tai, ką įmanoma geriausiai, ir tiesiog plaukti pasroviui“, – teigė plaukikas.
Auksą moterų 100 m nugara rungtyje pelniusi Ugnė Mažutaitytė taip pat džiaugėsi galimybe pagaliau startuoti varžybose.
„Koks jausmas sugrįžti? Geras. Po trijų mėnesių pertraukos yra labai smagu pagaliau grįžti ir treniruotis ir, svarbiausia, varžytis, nes visgi plaukime mes mėgstame varžytis. Tikrai labai smagu yra įšokti ir startuoti“, – sakė Ugnė.
Paulina Pekūnaitė, Ugnė Mažutaitytė ir Beata Jakštaitė. © Aleksandr Leonov.
Už Atlanto Kalifornijos Fresno valstybinio universiteto plaukimo komandą palikusi U. Mažutaitytė viliasi, kad užsienio plaukikai, šiuo metu vis dar negalintys varžytis, turės tokią galimybę netolimoje ateityje.
„Amerikoje mano visa komanda yra ganėtinai prastoje situacijoje, nes negali pradėti sezono. Liūdna, bet vis tiek žmonės treniruojasi, gyvena ir, tikėkimės, viskas bus gerai“, – kalbėjo sportininkė.
Ugnės trečiadienį dar laukia 50 m ir 200 m plaukimo nugara rungtys ir reali galimybė tapti geriausia Sprinto taurės nugariste.
„Labai laukiu 200 m plaukimo nugara rungties, nes tai yra mano arkliukas ir iš tikro yra įdomu pažiūrėti, kaip pasiseks nuplaukti“, – teigė ji.
Antradienio varžybose buvo pagerintas ir vienas šalies amžiaus grupių rekordas. Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje Daniil Pancerevas demonstravo puikią sportinę formą. Distanciją įveikęs per 1 min. 46,61 sek. jis nusileido tik Danui Rapšiui, o švieslentėje pasirodęs laikas pranoko Lietuvos vaikinų iki 17 metų rekordą (ankstesnis rekordas priklausė Povilui Strazdui – 1 min. 48,96 sek.).
Daniil Pancerevas. © Aleksandr Leonov.
„Pasiekiau savo tikslą, dėl kurio dirbau. Treneris tikėjo manim. Įvykdžiau visus normatyvus, kuriuos turėjome užsibrėžę. Rytoj planuoju pasigerinti laikus ir kitose distancijose, kuriose plauksiu – 100 m peteliške ir 100 m kompleksiniu būdu, – į rytojaus varžybas žvelgė Daniil.
– Labai patinka baseinas. Pirmą kartą esu jame, nes dėl mokslų Tailande („British International School“, – red. past.) pernai negalėjau sudalyvauti LPF komandinės taurės varžybose”.
Trečiadienį plaukikai išsidalins dar 14-a medalių komplektų.
LPF Sprinto taurės priziniame fonde 3 600 eurų. Dalis jo atiteks geriausiai vieną pasirinktą plaukimo stilių įvaldžiusiems plaukikams, jeigu 50, 100 ir 200 m nuotoliuose (plaukiant kompleksiniu būdu – 100 ir 200 m) jiems pasiseks surinkti didžiausią Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) reitingo taškų sumą.
Daugiau apie pirmąją varžybų dieną skaitykite čia.