x
Šriftas:  
Fonas/spalva:  
Iliustracijos:  
Šiuo metu esantis baseino ir sporto klubo užimtumas: 14%
Kviečiame registruotis į vaikų vasaros mokymo plaukti grupes.

Nuo birželio 8 d. iki rugpjūčio 31 d. keičiasi baseino ir sporto klubo darbo laikas!!!

DARBO DIENOMIS 6 - 21 val.

SAVAITGALIAIS 8 - 20 val.

Naujienos

Sostinės vaikai mokosi plaukti: iki vasaros plaukimo pradmenis gavo per 5 tūkst. mokinių

2022-06-06

Vilniaus savivaldybė skaičiuoja, jog per šiuos mokslo metus, dalyvaudami projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“, plaukimo pradmenis gavo 5281 sostinės moksleivis iš 80 sostinės mokyklų.

„Antrokų mokymo plaukti programa pirmiausia yra priemonė užtikrinti vaikų saugumą viešuosiuose baseinuose, sporto klubų vandens zonose, lauko vandens telkiniuose. Bet ne mažiau svarbus ir kitas aspektas – naudodamiesi programos masiškumu vykdome ir talentų atranką, skatiname vaikus nenustoti lankyti plaukimo pamokų, siekt sportinių rezultatų. Tad vienu metu pasirūpiname ir mokinių saugumu bei sveikatingumu, ir auginame jaunus sportininkus“, – sako Vilniuje sporto klausimus kuruojantis vicemeras Valdas Benkunskas.

Moksleivių treniruotės vyko visuose didžiausiuose sostinės baseinuose: Fabijoniškių baseine ir sporto klube, baseine „Plaukimo šeima“, penkiuose sporto klubo „Impuls“ baseinuose, Žirmūnų moksleivių sveikatos centre, baseine „Olimpo pradžia“ bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centre.

Moksleiviams skirtos ne mažiau nei 32 praktinės plaukimo pratybos, kurių metu jie buvo mokomi plūduriuoti, keisti kūno padėtį vandenyje, panerti ir rankomis ištraukti ant dugno gulinčius objektus, plaukti su lenta ir be papildomų priemonių ant krūtinės arba nugaros. Sezono pabaigoje nustatyti programoje dalyvavusių vaikų gebėjimai ir įteikti atitinkami pažymėjimai.

„Tikimės, jog vaikų pasiekimų vertinimas mokantis plaukti bus aiški žinia tėveliams – ar jų vaikai pasiekė ugdymo tikslus, ar dar reikia skirti papildomai dėmesio pradinio plaukimo įgūdžių tobulinimui, o galbūt jie turi išskirtinių gabumų plaukimo sportui“, – pažymi projektą koordinuojančios įstaigos VšĮ „Active Vilnius“ direktorius Gintas Teslia.

Galimybę dalyvauti mokymo plaukti programoje pamokų metu antrokai turės ir naujais mokslo metais – nuo 2022 m. rugsėjo 5 d. Registracija į programą vyks per mokyklas – pastarosios rugpjūčio mėnesį gaus kvietimus ir informaciją apie registracijos tvarką. 

Projekto įgyvendinimui Vilniaus miesto savivaldybė kartu su  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru ir Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija 2022 m. skyrė 300 tūkst. eurų. Projektą koordinuoja Vilniaus miesto savivaldybės įstaiga „Active Vilnius“ kartu su VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuru.