x
Šriftas:  
Fonas/spalva:  
Iliustracijos:  
Šiuo metu esantis baseino ir sporto klubo užimtumas: 9%
Kviečiame registruotis į vaikų vasaros mokymo plaukti grupes.

Gegužės 25 d. (šeštadienį) 10:30 - 12:00 val. keturiuose plaukimo takeliuose vyks penkiakovės varžybos

Naujienos

Šiaurės Europos vandensvydžio lygos turnyre - Vilniaus „Baltic Amadeus“ triumfas

2019-10-30

Savaitgalį pirmą kartą Vilniuje surengtame Šiaurės Europos vandensvydžio lygos („Nordic Water Polo League“) turnyre triumfavo Vilniaus „VMSC-Baltic Amadeus“ klubas. Vilniečiai naujajame Fabijoniškių baseine laimėjo visas ketverias rungtynes ir surinko 12 taškų.

Lietuvos sostinės klubas 16:4 (4:0, 4:2, 5:0, 3:2) sutriuškino Kuopio „Uimaseura“ (Suomija) ekipą, 16:4 (4:2, 8:0, 3:0, 1:2) pranoko Turuno „Uimatrit“ (Suomija) komandą ir 17:6 (4:2, 4:1, 5:2, 4:1) nepasigailėjo Espo „Cetus“ (Suomija) vandensvydininkų.

Antrajame turnyro susitikime „VMSC-Baltic Amadeus“ 13:3 (2:2, 6:1, 5:0) įveikė Stokholmo „Hellas SK“ (Švedija) komandą. Likus žaisti 23 sek. iki trečiojo kėlinio pabaigos, vienas „Hellas SK“ žaidėjų už tyčinį smūgį į galvą buvo visoms rungtynėms pašalintas iš aikštės.

Protestuodami prieš tokį sprendimą, švedai nusprendė nebetęsti rungtynių, o rungtynių rezultatas buvo paliktas toks, koks buvo iki incidento.

Epizodo video nuo 9:33.50: https://www.youtube.com/watch?v=DTD6MiBU7Ko

Vilniaus ekipos treneris N. Papaurėlis teigė, kad toks švedų poelgis nepuošia vandensvydžio, o kadangi rezultatas buvo akivaizdus, tai varžovai galbūt nusprendė nebežaisti norėdami išvengti visiško sutriuškinimo, kas gali turėti įtakos kovojant dėl aukštesnių pozicijų galutinėje rikiuotėje. Drausmės komisija savo verdiktą paskelbs iki lapkričio 2 dienos.

Rezultatyviausiai „VMCS-Baltic Amadeus“ komandoje turnyro metu žaidė legionierius iš Baltarusijos Arciomas Dzichciarenka. Jis pelnė net 22 įvarčius. 12 sykių pasižymėjo Karolis Blaževičius.

„Tikėjomės atkaklesnių kovų, galbūt mūsų grupė buvo kiek lengvesnė, bet komanda žaidė tikrai neblogai, bet dar atlikta tik pusė darbo. Kiek žinau, ne visi klubai, ypač Suomijos, Vilniuje surinko stipriausias sudėtis, nors matėme, kad varžovų gretose buvo legionierių iš Balkanų šalių. Mums, žinoma, labai padėjo legionieriai iš Baltarusijos“, - kalbėjo N. Papaurėlis.

Antrąją vietą B grupėje užėmė „Hellas SK“ (9 tšk.), trečiąją - „Uimarit“ (6 tšk.) vandensvydininkai.

Šiaurės Europos vandensvydžio lyga susikūrė tik pernai, tačiau jau antrajame sezone jos gretos nuo šešių komandų išaugo iki devynių. Varžybose dalyvauja vyrų komandos iš Švedijos, Suomijos, Lenkijos ir Lietuvos.

A grupės turnyre Stokholme (Švedija) nugalėjo Lodzės LSTW (Lenkija) ekipa.

Antrasis B grupės turnyras vyks gruodžio 6-8 dienomis Turku (Suomija). Po tris stipriausias grupių komandas susumavus abiejų etapų rezultatus, pateks į finalinio šešeto turnyrą.

„Tikimės patekti į finalinį šešetą, kur žaistume su stipriausiomis kitos grupės komandomis, o tarp jų yra dvi stiprios Švedijos ekipos ir Lenkijos čempionai. Todėl visos kovos dar prieš akis“, - pridūrė N. Papaurėlis.

Finalo šešetas vyks jau 2020 metų vasarį Stokholme.

Tai buvo jau antras iš eilės sėkmingai Fabijoniškių baseine surengtas tarptautinis vandensvydžio turnyras per dvi savaites. Prieš tai čia įvyko jaunimo turnyras „Baltic Amadeus taurė“.