Šiuo metu yra laisvų vietų į vaikų mokymo plaukti grupes. Kviečiame registruotis.

Dėl Sostinės sporto centro varžybų keisis baseino zonos darbo laikas:

Vasario 3 d. (penktadienį) 15:30 - 22:00 val. UŽDARYTA BASEINO IR PIRČIŲ ZONA

Vasario 4 d. (šeštadienį) 8:00 - 12:00 val. UŽDARYTA BASEINO IR PIRČIŲ ZONA

Vasario 5 d. (sekmadienį) 8:00 - 11:00 val. UŽDARYTA BASEINO IR PIRČIŲ ZONA

 

 

DĖMESIO!!!

ŠIUO METU YRA LABAI DIDELIS BASEINO IR SPORTO SALĖS UŽIMTUMAS!!!
Norint įsigyti narystę prašome pasikonsultuoti el. paštu info@fabijoniskiubaseinas.lt 
arba tel. nr. +370 5 203 4814 bei +370 5 203 4815
dėl baseino ir sporto salės užimtumo Jums norimu lankytis dienos metu

Naujienos

Plaukime į Naujuosius metus – K. Teterevkovos ir P. Strazdo pergalės

2023-01-02

Paskutinę 2022 metų dieną Vilniaus Fabijoniškių baseine surengtas tradicinis plaukimas į Naujuosius metus. Keli šimtai sportininkai paskutinį kartą šiemet šoko į baseiną ir įgyvendino paskutinius savo šiųmetinius tikslus.

Pagal amžių, pajėgumą ir lytį sportininkai 25 m ilgio baseine galėjo rinktis 50 m, 200 m, 800 m, 1000 m, 1500 m, 2000 m ir 3000 m distancijas.

Pačioje ilgiausioje – 3000 m – distancijoje, kur plaukikams reikėjo baseiną perplaukti net 120 kartų praėjusių metų sėkmę pakartojo Povilas Strazdas. Jis finišavo per 35 min. 43 sek. Tiesa, jam nepavyko pagerinti sau pačiam priklausiusio rekordo – 34 min. 17 sek.

„Jau daugelį metų dalyvauju šiame plaukime. Kadangi šįkart nebuvo pagrindinių konkurentų, tai nebuvo sunku nugalėti, - sakė P. Strazdas. – Metai buvo labai įdomus, daug pasikeitimų gyvenime. Kitais metais nusimato dar daugiau veiklų, todėl pats įdomumas tik prasideda. Na o visiems linkiu toliau siekti užsibrėžtų tikslų ir niekada nepasiduoti“

Antrąją vietą užėmė Aleksandras Zamorskis (40.08), trečiąją – Nikita Žukas (40.13).

Tarp moterų nugalėjo Kamilė Murnevaitė (42.02), nežymiai aplenkusi Ievą Želvytę (42.32).

2000 m distancijoje buvo galima išvysti Europos čempionato prizininkę Kotryną Teterevkovą. Ji ir tapo nugalėtoja tarp moterų – 24 min. 34 sek. Tai yra naujas šios distancijos rekordas Fabijoniškių baseine.

„Rezultatą vertinu labai gerai, atplaukiau pirma, tai džiaugiuosi. Buvo sunku, nes tokiose varžybose paskutinį kartą dalyvavau 2019 metais“, - sakė K. Teterevkova.

Sportininkė kitais metais jau sieks įvykdyti du olimpinius normatyvus bei sėkmingai sudalyvauti pasaulio plaukimo čempionate Japonijoje.

„Linkiu sau ir visiems turėti svajonę, išsikelti tikslus, o taip pat – kantrybės, sveikatos ir laimės“, - linkėjo K. Teterevkova.

Įdomu tai, kad Naujametinio plaukimo idėja prieš nemažai metų kilo K. Teterevkovos treneriai Michailui Romanovskiui.

Antroji vieta atiteko Virginijai Volodkaitei (25.10), trečioji – Giedrei Gudelytei-Gudelevičiūtei (28.46).

1500 m distancijoje nugalėjo Stela Švenčionytė ir Ivanas Romančiukas, 1000 m – Augustina Ambrulaitytė bei Michailas Šiško.

Taip pat buvo apdovanoti jauniausias ir vyriausias varžybų dalyvis. Jauniausia tapo Jonė Jaraminaitė, vyriausias – Albertas Bubulas.

Plaukimo treneris ir renginio organizatorius Donatas Balandis sako, kad ateityje Naujametinis plaukimas galėtų vykti įvairiuose Lietuvos miestuose, o visi rezultatai susumuoti į bendrą įskaitą. Tuo tarpu Vilniuje jau kitais metais šios varžybose turėtų sugrįžti į Lazdynų baseiną.

„Mūsų plaukimas yra populiarus, nes kiekvienas čia gali išsirinkti tinkamą distanciją. O plaukti dabar mėgsta daugelis. Todėl linkiu nesustoti plaukti“, - sakė D. Balandis.

Varžybas organizavo ir vykdė asociacija „Gėrnešys“, LSD „Žalgiris“, „Vilniaus plaukimo klubas“, VšĮ „Active Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybė.