x
Šriftas:  
Fonas/spalva:  
Iliustracijos:  
Šiuo metu esantis baseino ir sporto klubo užimtumas: 0%
Kviečiame registruotis į vaikų mokymo plaukti grupes.
Šiuo metu dar yra laisvų vietų į suaugusiųjų mokymo plaukti grupes. Kviečiame registruotis.

 Darbo laikas darbo dienomis 6 - 21 val.

Darbo laikas savaitgaliais 8 - 20 val.

Dėl kasmetinių profilaktinių valymo darbų  nuo rugpjūčio 1 d. iki rugpjūčio 18 d. (imtinai) baseinas ir sporto klubas BUS UŽDARYTAS.

* tuo metu klientų narystės bus sustabdytos

Naujienos

Plaukimas į Naujuosius metus sportininkams suteiks neišdildomus įspūdžius (12.31 d.)

2022-12-29

Paskutinę 2022 metų dieną, gruodžio 31-ąją, Fabijoniškių baseine vyks tradicinis plaukimas į Naujuosius metus.

Sportininkai varžysis devyniose skirtingose amžiaus grupėse (nuo 10 metų) ir galės rinktis vieną iš penkių distancijų – 800 m, 1000 m, 1500 m, 2000 m ir 3000 m. Mėgėjai galės taip pat dalyvauti 800 m ir 200 m plaukimuose.

Kiekvienas nuotolis turi būti įveiktas be sustojimo. Būdų pasirinkimas ir jų kaita yra dalyvio reikalas. Leidžiamas kaip vieno, taip ir kelių būdų naudojimas. Draudžiama kabintis už skiriamųjų takų, sustoti daugiau negu 5 sekundes, naudoti papildomą įrangą (lentas, lopetėles, pelėkus). Tuo tarpu patiems jauniausiems – vaikams iki 10 metų – bus sudaryta galimybė startuoti simboliniame 50 m plaukime, kur galima naudotis ir pagalbinėmis priemonėmis.

Organizatoriai žada, kad visi dalyviai patirs neišdildomus įspūdžius, kurie lydės juos per visus ateinančius 2023 metus.

Plaukimas – tai daug pastangų, tikslingo darbo ir ištvermės reikalaujantis sportas. Visgi, tobulėjimo procese neįmanoma išvengti klaidų, kurios kartais aplenkia net ir greičiausiuosius.

Plaukimo treneris ir renginio organizatorius Donatas Balandis pataria, kokių priemonių imtis, kad klaidos nesipainiotų baseino takelyje.

„Kas nedirba - tas neklysta. Tobulumui ribų nėra, klaidas daro visi, todėl nuolat tobulinasi ir skiria daug dėmesio technikai. Dažniausiai visos klaidos išryškėja esant nuovargiui, jos pasimato distancijoje (varžybų metu). Kvėpavimas, kūno padėtis, grybšnio ilgumas, kojų darbas. Klaidos pas visus yra skirtingos, vieni kvėpuoja netaisyklingai, kiti rankas į vandenį deda ne taip kaip reikėtų, grybšnio pradžia ne ten kur reikia, nesuderinamas rankų ir kojų darbas, koordinacija. Sunku išskirti konkrečiai. Tuo šis sportas ir įdomus, daug ką galima pataisyti ir nuolat gerinti rezultatą, jei nedarytum klaidų – nebūtų kur tobulėti“, - teigė D. Balandis.

Po pandeminės pertraukos šis renginys sugrįžo praėjusiais metais. Tuomet dar irgi buvo neramiai žvalgomasi į visas saugumo taisykles.

„Šiais metais visko bus daugiau, tačiau kaip visada netrūks garso, emocijų ir šypsenų. Pandemija įtakos turėjo dalyvių skaičiui, kasmet tikimės vis daugiau pasiruošusių paskutinę metų dieną įveikti plaukimo iššūkį ir pasižadėti kitais metais pagerinti rezultatą bei poziciją“, - sakė D. Balandis.

Labai bus įdomu, ar šiemet kam nors pavykti pagerinti trasos rekordus.

3000 m distancijos lyderiai yra Povilas Strazdas (34.17), Edgaras Štura (34.20) ir Jokūbas Tijūnonis (34.24). 2000 m distancijos geriausi laikai priklauso Amelijai Murėnaitei (25.48), Kamilei Murnevaitei (25.53) ir Ievai Želvytei (27.16).

Kiekvienas dalyvis, sėkmingai įveikęs nuotolį, gauna tai patvirtinantį medalį. Kiekvienos rungties prizininkams atiteks taurės.

Maksimalus dalyvių skaičius – 400.

Plaukimai į Naujuosius metus Fabijoniškių baseine gruodžio 31 dieną vyks nuo 9.30 iki 18 val.

Varžybas organizuoja ir vykdo asociacija „Gėrnešys“, LSD „Žalgiris“, „Vilniaus plaukimo klubas“, VšĮ „Active Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Registracija vyksta čia: http://bit.ly/3tk9QRj