DĖL DIDELIO BASEINO UŽIMTUMO STABDOME NARYSČIŲ PARDAVIMUS IKI BALANDŽIO MĖNESIO!

Balandžio 1 d. (pirmadienį) dirbsime 8 - 21 val.

Balandžio 5 - 7 dienomis vyks vandensvydžio jaunučių čempionato II - asis turas

Balandžio 5 d. (penktadienį) baseino zona UŽDARYTA 19 - 22 val.

Balandžio 6 d. (šeštadienį) baseino zona UŽDARYTA 14 - 21 val.

Balandžio 7 d. (sekmadienį) baseino zona UŽDARYTA 14 - 21 val.

Treniruoklių salė dirbs įprastai.

Naujienos

Kauno plaukimo mokykla – LPF komandinės taurės 2020 pirmosios dienos lyderė

2020-10-12

Penktadienį Vilniaus Fabijoniškių baseine prasidėjo tradicinė Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) komandinė taurė.

Dvi dienas truksiančiose varžybose šiemet dalyvauja per 210 plaukikų, siekiančių padėti iškovoti pergalę būtent jų atstovaujamai komandai.

Gausiausias delegacijas į LPF komandinę taurę delegavo Kauno plaukimo mokykla ir Vilniaus miesto sporto centras, o dalis mažesnių plaukimo klubų ir sporto mokyklų susibūrė į bendrą Regionų rinktinę.

Pirmosios dienos parengiamųjų plaukimų metu puikią fizinę formą demonstravo Daniil Pancerevas. Vyrų 100 m l. stiliumi atrankoje Daniil buvo pats greičiausias, o distanciją įveikęs per 49,28 sek. užfiksavo dar ir naują šalies vaikinų iki 17 metų rekordą.

Lygiai taip pat gerai šiam Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtiniui klostėsi ir vyrų 100 m plaukimo peteliške rungtyje, kurioje pirmu rezultatu ir su nauju amžiaus grupių rekordu (53,87 sek.) pateko į dar vieną finalą.

Su geriausiais rezultatais į vakare vyksiančius finalus taip pat pateko Patricija Kondraškaitė (100 m l. stiliumi), Kotryna Teterevkova (100 m krūtine ir 100 m kompl. būdu), Giedrius Titenis (100 m krūtine), Ugnė Mažutaitytė (100 m nugara), Danielis Kvederis (100 m nugara), Radvilė Kerševičiūtė (100 m peteliške) ir Eimantas Milius (100 m kompl. būdu).

Finaliniuose plaukimuose, kuriuose renkami įskaitiniai komandiniai taškai, gali dalyvauti tik po du greičiausius plaukikus iš tos pačios komandos.

Penktadienį iš viso buvo išdalinta 11 medalių komplektų.

Vakarinę dalį pradėjo moterys. 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje po pirmųjų 50 m pirmavo už Šiaulių „Delfiną“ plaukianti Ema Guzaitė (27,82), tačiau finiše greitesnė buvo Patricija Kondraškaitė (Vilniaus MSC), savo komandai pelniusi 12 taškų. Nugalėtojos laikas – 58.05 sek. Antra finišavo E. Guzaitė (58,16 sek.), o trečia – Gabrielė Puzairaitė (Kauno PM) – 59,82 sek.

Analogiškoje vyrų rungtyje lygių vėl neturėjo Daniil Pancerevas. Finale jis buvo dar greitesnis (49,21 sek.) ir nuo pasiekto šalies plaukikų iki 17 metų rekordo nubraukė dar 0,07 sek. Antroji vieta atiteko Jokūbui Kebliui (Panevėžio „Žemyna“, 50,27 sek.), o trečia jo komandos draugui Tomui Navikoniui (50,65 sek.).

Moterų 100 m plaukimo krūtine rungtyje 19 taškų Vilniaus miesto sporto centrui kartu iškovojo auksą pelniusi Kotryna Teterevkova (1.07,72 sek.) ir trečią vietą užėmusi Smiltė Plytnykaitė (1.11,32 sek.). Į finalo lyderių trejetą įsiterpė antra finišavusi Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Agnė Šeleikaitė (1.10,94).

Vyrų finale įtikinama persvara prieš kitus nugalėjo Giedrius Titenis (Kauno PM). Jo laikas – 1 min. 0,56 sek. (Giedriui priklausantis Lietuvos rekordas šioje rungtyje yra 57,02 sek.). Antroji vieta atiteko Panevėžio „Žemynos“ auklėtiniui Aleksui Savickui (1.02,68 sek.), o trečia Deividui Kazilui (Panevėžio sporto gimnazija, 1.04,51 sek.).

100 m nugara rungtyje užtikrintai laimėjo Ugnė Mažutaitytė (Anykščių KKSC). Distanciją ji įveikė per 1 min. 0,49 sek. (Ugnei priklausantis šalies moterų rekordas yra 59,73 sek.). Sidabras atiteko Panevėžio sporto gimnazijos plaukikei Paulinai Pekūnaitei (1.02,91 sek.), o bronza – Beatai Jakštaitei (1.05,53 sek.) iš Panevėžio „Žemynos“.

Vyrų grupėje greičiausias buvo Klaipėdos „Gintaro“ sportininkas Danielis Kvederis (55,46 sek.), pranokęs Eriką Grigaitį (Kauno PM, 55.98 sek.) ir už Regionų rinktinę šiose varžybose plaukiantį Gytį Stankevičių (56,21 sek.).

Moterų 100 m peteliške finalas geriausiai susiklostė Radvilei Kerševičiūtei (Kauno PM, 1.04,75 sek.). Antroji vieta atiteko Vytei Gelažytei (Panevėžio „Žemyna“, 1.07,95 sek.), o trečia finišavo Augustė Jociūtė (Kauno PM, 1.08,03 sek.).

Vyrų rungtyje nugalėtoju tapo dar vienas Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Arnas Čereška (55,34 sek.). Sidabras šioje rungtyje atiteko Benui Pauliukui (55,94 sek.), o trečią vietą užėmė Paulius Konstantinov (Vilniaus MSC, 56,47 sek.). Finale dar vieną amžiaus grupių rekordą bandęs pagerinti Daniil Pancerevas dėl taisyklių pažeidimo buvo diskvalifikuotas.

Paskutinė individuali vakaro rungtis – 100 m kompleksiniu būdu. Moterų finale dvi pirmas vietas užėmė Vilniaus miesto sporto centro plaukikės Kotryna Teterevkova (1.04,14 sek.) ir Smiltė Plytnykaitė (1.05,36 sek.). Trečioji vieta atiteko Elzei Bielskutei (Kauno PM, 1.08,32 sek.).

Po analogiško vyrų finalo ant nugalėtojų pakylos turėjo lipti net keturi sportininkai. Čia greičiausias buvo Eimantas Milius (Kauno PM, 56,40 sek.). Antroji vieta atiteko Deividui Kazilui (57,77 sek.), o trečią vietą pasidalijo Tomas Navikonis ir Martin Tretjak (Panevėžio sporto gimnazija) – 58 sek.

Penktadienio varžybas užbaigė mišri estafetė 4 x 50 m kompleksiniu būdu. Joje nugalėtojais tapo Kauno plaukimo mokyklos pirmoji komanda (Erikas Grigaitis, Giedrius Titenis, Radvilė Kerševičiūtė ir Laura Šliburytė). Estafetę jie įveikė per 1 min. 49,06 sek. Visai nedaug nuo jų atliko Vilniaus miesto sporto centro pirmoji komanda (1.49,43 sek.), o treti liko Panevėžio „Žemynos“ plaukikai (1.52,56 sek.).

Turnyrinė lentelė po pirmos dienos:

1. Kauno plaukimo mokykla (129.00)
  2. Panevėžio „Žemyna“ (96.00)
  3. Vilniaus miesto sporto centras (86.00)
  4. Klaipėdos „Gintaras“ (50.00)
  5. Panevėžio sporto gimnazija (37.00)
  6. Šiaulių „Delfinas“ (28.00)
  7. Anykščių Kūno kultūros ir sporto centras (17.00)
  8. Alytaus sporto ir rekreacijos centras (15.00)
  9. Regionų rinktinė (13.00)

*****

Organizatoriai visų prašo supratingumo ir primena, kad, stebint plaukikus iš baseino tribūnų, būtina laikytis saugaus bent 1 metro atstumo nuo kitų asmenų ir dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Asmenys be apsaugos priemonių į baseiną nebus įleidžiami.

LPF komandinės taurės varžybomis siekiama ne tik išsiaiškinti stipriausią Lietuvos plaukimo komandą, bet ir populiarinti plaukimo sporto šaką, ugdyti komandinę sportininkų dvasią ir patikrinti šio pasirengimo ciklo plaukikų sportinę formą.